İzmir icra avukatı, iletişim, en iyi icra avukatları, tavsiye, ücretleriİzmir ve çevresinde icra avukatı arayan kişi ve kurumlar, avukat tavsiyelerini ve en iyi icra avukatlarını araştırıyor.


Bir borçlunun borcunu ödememesi nedeniyle, alacaklı kişinin ya da kurumun talebinin ardından başlayan icra çalışmaları, kanunlar kapsamında bir borcun tahsilinin gerçekleştirilmesini sağlar. İcra davalarında sürecin en hızlı şekilde sonuçlanması, bir borcun tahsili için en önemli faktörlerden biri olarak karşımıza çıkar. Alanında uzman avukatlar tarafından doğru şekilde yürütülen icra davaları, müvekkillerin haklarının korunması konusunda en iyi sonuçlara ulaşılmasını sağlar. İzmir'de icra konusunda uzmanlaşan ve daha çok icra davalarını üstlenen avukatlar, toplum tarafından İzmir icra avukatı olarak isimlendiriliyor. Avukatlık kanunu gereğince avukatların herhangi bir dava türünde branşlaşması söz konusu değildir. Bununla birlikte daha çok icra davalarında yoğunlaşan avukatlar, "İzmir icra avukatı" olarak belirtilmektedir. Hazırladığımız makalede icra avukatlığının ne olduğunu "İzmir icra avukatı", "İzmir en iyi icra avukatları" ve "İzmir icra avukatı tavsiye" ifadelerinin ne anlama geldiğine ve İzmir icra avukatı ücretlerine yer vereceğiz.

 

İzmir icra avukatı

 

2004 yılında İcra ve İflas Kanunu ile düzenlenen icra iflas hukuku, alacaklı kişi ve kurumların alacaklarına en kısa sürede kavuşulması kapsamında oluşturulmuştur. İcra ve iflas kanunu kapsamında birçok dava açılabilmekte ve kişilerin - kurumların beklentilerini karşılayacak sonuçlara ulaşılabilmektedir. İcra ve iflas kanunu kapsamında iflas davaları, iflas ve icra itiraz davaları, iflasın ertelenmesi davaları, ihalenin feshi davaları, ihalenin feshi davaları, ihtiyadi haciz davaları gerçekleştirilir. Bu davaların yanı sıra ilamlı, ilamsız, kambiyo senetlerine dayalı icra takipleri, itiraz ve itirazın iptali davaları, istirdat davaları, istihkak davaları, menfi tespit davaları, tasarrufun iptali davaları da yürütülür.

 

İzmir icra avukatı; danışmanlık hizmetleri, iflas masasına kaydolma, icra ihalelerine katılma, alacağın icra masasına kaydettirilmesi, iflas erteleme işlemlerinin düzenlenmesi, şirketlerin iflas durumlarının değerlendirilmesi, şirket iflas ve borç durumunun belirlenmesi, iflas erteleme işlemlerinin düzenlenmesi, anlaşmaların düzenlenmesi ve buna benzer birçok konuda hizmet sunar. İzmir icra avukatı, icra davaları ve takiplerinde, borçluya ait tüm menkul, gayrimenkul tespitlerinin gerçekleştirilmesinde ve alacaklı - borçlu - üçüncü kişilerin arasındaki uyuşmazlıkların giderilmesinde rol alarak çözüm sunar.

 

İzmir en iyi icra avukatı - avukat tavsiyesi ne demek?

 

İzmir'de icra avukatlığı konusunda avukatlardan destek almayı düşünen kişi ve kurumların da en çok merak ettiği ve araştırma gerçekleştirdiği konulardan biri ise "İzmir en iyi icra avukatı" ifadesi oluyor. Avukatlık kanunu gereğince tüm avukatlar, müvekkillerine en iyi hizmeti vermek ve müvekkillerinin haklarını korumak zorundadır. Bu nedenle "İzmir en iyi icra avukatı" ifadesi,  gerçeği yansıtmıyor. İzmir'de en iyi icra avukatı olarak ifade edilen avukatlar, daha önce icra davalarında görev yapan, süreci doğru yöneten ve bu çalışmalar sonucunda müvekkillerinin haklarını koruyan avukatlar olarak çevredeki kişiler tarafından tavsiye ediliyor. 

 

İzmir icra avukatı çalışmaları kapsamında tüm dava adımlarının araştırılması, sürecin doğru şekilde ilerlemesi için en önemli faktörlerden biridir. Dava sonucunda ortaya çıkabilecek tüm sonuçlarla ilgili müvekkillerine bilgi veren icra avukatları, bu sayede müvekkillerinin herhangi bir olumsuz durumla karşı karşıya kalma ihtimalini minimuma indirir. İcra davasında tüm belgeleri mahkemeye doğru şekilde sunabilmek, elde edilecek sonuçların başarılı olma ihtimalini de yükseltir. Daha önce icra ve iflas hukuku alanında çalışma gerçekleştiren ve bu çalışmalar hakkında detaylı bilgiye sahip olan avukatlar, çalışmaların en kısa sürede tamamlanmasını ve müvekkillerinin alacaklarını tahsil edebilmelerini sağlar.

 

İzmir icra avukatları icra müdürlükleri ve mahkemeleri aracılığı ile yerli ve yabancı mahkeme kararlarının icrasını, ilamlı ve ilamsız her türlü icra takibinin başlatmasını, haciz ve satış işlemlerinin yapılmasını, haciz işlemlerinde istihkak, istirdat ve tazminat taleplerinin gerçekleşmesini ve davalarda danışmanlık ve temsil hizmetlerini gerçekleştirir.

 

İzmir icra avukatı ücreti

 

İzmir'de icra avukatı arayan kişi ve kurumların en çok merak ettiği konular arasında İzmir icra avukatı ücreti ifadesi yer alıyor. Avukatlar, yasa gereği avukatlık asgari ücret tarifesinin altında bir ücret belirleyemiyor. İzmir icra avukatı ücretini değiştiren birçok unsur bulunuyor. Danışmanlık süresi, işlemlerin takibi, çalışmalarınn kapsamı, haciz ve satış işlemleri, borçlu ile uzlaşma görüşmeleri, icra takibinin başlatılması gibi birçok unsur, İzmir icra avukatı ücretini değiştirebiliyor. Siz de İzmir icra avukatı ücreti hakkında bilgi almak ve aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için bizimle iletişime geçebilir, yapacağımız görüşmenin ardından İzmir icra avukatı ücretini öğrenebilirsiniz.

 

İzmir icra avukatı iletişim

 

İzmir'de icra avukatından hizmet almak ve dava süreçlerini yönetmek isteyen kişiler de İzmir icra avukatı iletişim aramalarını gerçekleştiriyor. İzmir avukat olarak İzmir icra avukatlığı konusunda müvekkillerimize hizmet sunmaya devam ediyor, süreçlerin dorğu şekilde yönetilmesine yardımcı oluyoruz. Siz de İzmir icra avukatı çalışmalarımızdan yararlanmak ve aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için bizi arayabilirsiniz.

 

Bizimle iletişime geçmek için “AVUKATA SOR” ya da “İLETİŞİM” sayfalarını kullanabilir, talebinize uygun yanıt alabilirsiniz. Bizimle WhatsApp üzerinden iletişim kurabilir, aklınıza takılan sorulara yanıt alabilirsiniz. İzmir Avukat olarak, size UZMANLIKLARIMIZ çerçevesinde bilgi vermekten memnuniyet duyacağız.