İzmir İcra Avukatıİzmir'de icra avukatına ihtiyacı olan kişiler ve kurumlar, İzmir İcra Avukatı araştırmalarına devam ediyor.


İş hayatında satın alınan hizmetler ve karşılığında ödenmesi gereken ücretler bazı durumlarda çeşitli uyuşmazlıkların ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Yaşanan anlaşmazlıklar kısa süre içerisinde çözüme kavuşamazsa bu durumda icra işlemleri devreye girmektedir. 

 

Sunulan hizmetler ile alacaklı ve borçlu olarak tanımlanan kişiler oluşmaktadır. İnsanlar ya da kuruluşlar sundukları hizmetler karşılığında para ya da farklı değerli malları talep ederler. Eğer borçlu olarak tanımlanan kişiler borçlarını ödemezlerse bu durumda avukatlar ile icra takiplerinin başlatılması gerekir. 

 

Avukatlık büromuzda İzmir icra avukatı olan arkadaşlarımız sizlere ihtiyacınız olan tüm yardımı sunacaktır. Alacakların tahsilatı için atılması gereken tüm adımlar doğru bir şekilde atılacak ve kısa sürede sonuç alınacaktır.

 

Sunulan bir hizmet karşılığında alacakları durumuna düşen kişiler belirlenen süre içerisinde herhangi bir ödeme alamazlarsa mağdur konumuna girerler. Olabilecek en kısa sürede ödemelerin gerçekleşmesi ve hizmeti sunan firmaların varlığına devam etmesi gerekmektedir. 

 

Şirketinizi sunduğu hizmetler karşılığında gerekli ödemeleri alamamışsa bunları en iyi şekilde takip etmek ve gerekiyorsa icra işlemlerini başlatmak zorundadır. Tahsil işlemleri yasal prosedürler içerir ve amatör bir şekilde yönetilmesi tam anlamıyla bir felaket olacaktır. 

 

İZMİR İCRA AVUKATI

 

İş hayatında alacaklı durumunda olup mağdur kalınabileceği gibi borçlu bir konumda olarak aynı mağduriyeti de yaşayabilirsiniz. Şirketiniz elinde olmayan sebeplerden dolayı borçlarının bir kısmını ödeyemeyebilir. Alacaklarılar belirli bir süre sonunda icra takibi başlatacaktır. 

 

Bazı durumlarda şirketler borçlarını bilinçli bir şekilde ödemez. Karşılarına çıkan meblağ konusunda anlaşma sağlanamadığı için ve bir uyuşmazlık söz konusu olduğundan borçlular ödeme işlemlerini reddederler. 

 

Şirketiniz eğer borçlu konumunda ise icra iptalleri ve sürecin kusursuz bir şekilde yürütülmesi için İzmir icra avukatı olan çalışanlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. Kısa sürede icra işlemleri durdurularak gerekli anlaşmalar imzalanabilir.

 

Borçlu ve alacaklı konumdaki kişilerin sorunları mahkemelere taşındıysa bu kişilerin kendi aralarında görüşmeler gerçekleştirmeleri mümkün değildir. Her zaman avukatlar eşliğinde görüşmelerin yapılması ve orta yolun bulunması için çaba sarf edilmesi gerekir. 

 

Anlaşma zeminin arandığı bu görüşmelerin organize edilmesi ve usulüne uygun bir şekilde düzenlenmesi İzmir icra avukatı görevidir. Firmanızı temsil edecek olan avukatlarımız tüm süreci yöneterek görüşmeleri organize ederler. 

 

Alacaklı konumunda bulunuyorsanız paranızı alabilmek için icra işlemlerini başlatma hakkınız olacaktır. Ancak her durumda icra işlemleri başlatılamaz. İcranın başlatılabilmesi için belirli şartların sağlanıyor olması gerekmektedir. Bu çalışmaların tamamı, icra avukatları tarafından üstlenilir.

 

Şirketinizin alacaklı konumunda olması durumunda borçluların mal varlıklarına haciz konması gerekmektedir. Aksi halde bu mallar rahatlıkla satılır ve borçlular bu malların satımından elde ettikleri paraları yine şirketinize ödemeyebilirler.  İcra avukatları, talep üzerine zaman kaybetmeden haciz uygulamasını başlatmaktadır. Bunun hemen ardından borçluların mallarına haciz konur ve satışları tamamen engellenir. 

 

İş hayatında çek ile yapılan alışverişler son derece yaygındır. Birçok şirket alınan hizmet karşılığında çek sunmayı teklif etmektedir. Şirketiniz çek karşılığında hizmet sunan firmalardan bir tanesiyse çeklerin karşılıksız çıkma sorununu da yaşamışsınız demektir.

 

Bazen bilinçli bazen de bilinçsiz olarak çek ile yapılan alışverişlerde çeklerin karşılıksız çıkma durumu söz konusu olmaktadır. Karşılıksız çeklerin ortaya çıkmasının ardından İzmir icra avukatı karşı taraf ile görüşerek sorunu öğrenir ve tahsilatı gerçekleştirir. 

 

Borçlu firmalar ya da kişiler ile anlaşma sağlanamazsa bu durumda karşılıksız çek davalarının açılması gerekmektedir. Bu davaların kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulmasında her adımın doğru bir şekilde atılması çok büyük önem taşır.

 

Bizimle iletişime geçmek için “AVUKATA SOR” ya da “İLETİŞİM” sayfalarını kullanabilir, talebinize uygun yanıt alabilirsiniz. Bizimle WhatsApp üzerinden iletişim kurabilir, aklınıza takılan sorulara yanıt alabilirsiniz. İzmir Avukat olarak, size UZMANLIKLARIMIZ çerçevesinde bilgi vermekten memnuniyet duyacağız.