Aliağa İş Kazası Avukatıİzmir Avukat olarak Aliağa iş kazası avukatı hizmeti sunmaya devam ediyoruz.


Bir kişinin iş yerinde bulunduğu sırada, işveren tarafından verilen görev nedeniyle yürütmekte olduğu iş ya da işyeri dışında, görevli olduğu işyeri dışında asıl işini yapmaksızın geçen zamanlarda, işverence sağlanan bir taşıtla işe gidip geldiği sırada ve emziren kadın sigortalının çocuğuna süt vermek için ayrılan zamanlarda başına gelen ve sigortalı çalışanı bedenen ya da ruhen özüre uğratan olayların tamamına iş kazası ismi verilir.

 

Bir çalışanın başına gelen kazanın iş kazası olarak değerlendirilebilmesi için dört unsurun gerçekleşmesi gerekir. Çalışan kişinin çalıştığı iş yerinde sigortalı olması, kişinin kazadan hemen ya da sonradan özre uğraması, sigortalı çalışanın yukarıda belirtilen hususlara göre kazaya uğraması ve kazada nedensellik "illiyet" bağının bulunması gerekir.

 

İş kazaları sonuçlarında yaralanmalar, sürekli iş göremezliğe neden olan kazalar, ölümle sonuçlanan kazalar, tedavi gerektirmeyen hafif kazalar, kafa yaralanmaları, iç organ yaralanmaları, ruhsal ve sinirsel tahribat yaratan kazalar, düşmeler ve incinmeler, yanmalar, ezilme ve sıkışmalar ile elektrik kazaları gösterilebilir. Bu tür kazaların ardından hızlı şekilde emniyet ekiplerine bildirim yapılması ve tahkikat işlemlerinin gerçekleşmesi önem taşır. İş kazasının ardından Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirim yapılmalı ve iş kazasıyla ilgili bilgi verilmelidir. Eğer iş kazasıyla ilgili işveren bilgi vermediyse bu bildirimi işçinin yapması gerekir.

 

ALİAĞA İŞ KAZASI AVUKATI

 

İş kazası ile karşı karşıya gelen işçi, zararının giderilmesi için maddi ve manevi tazminat davası açabilir. Eğer kaza sonucunda işçi yaşamını yitirirse, ölümü nedeniyle desteğinden yoksun kalan kişiler tazminat davası açabilir.

 

İzmir avukat olarak Aliağa iş kazası avukatı arayan kişilere hizmet sunmaya devam ediyoruz. Siz de bizimle iletişime geçmek için “AVUKATA SOR” ya da “İLETİŞİM” sayfalarını kullanabilir, talebinize uygun yanıt alabilirsiniz. Bizimle WhatsApp üzerinden iletişim kurabilir, aklınıza takılan sorulara yanıt alabilirsiniz. İzmir Avukat olarak, size UZMANLIKLARIMIZ çerçevesinde bilgi vermekten memnuniyet duyacağız.