Bornova icra avukatı, en iyi icra avukatları, tavsiye, ücretleriBornova ve çevresinde icra avukatı arayan kişi ve kurumlar, avukat tavsiyelerini ve en iyi icra avukatlarını araştırıyor.


Bir borçlunun borcunu ödememesi sebebiyle, alacaklının ya da kurumun talebinin ardından başlayan icra takipleri, kanunlar nezdinde bir borcun tahsilinin gerçekleştirilmesini sağlar. İcra davalarında sürecin en hızlı şekilde sonuca bağlanması, bir borcun tahsili için en önemli faktörlerden biri olarak karşımıza çıkar. Alanında uzman avukatlar tarafından doğru biçimde yürütülen icra davaları, müvekkillerin haklarının korunması konusunda en iyi sonuçlara ulaşılmasını amaçlar. Bornova’da icra konusunda uzmanlaşan ve daha çok icra davalarını üstlenen avukatlar, toplum tarafından Bornova icra avukatı olarak isimlendiriliyor. Avukatlık kanunu gereğince avukatların herhangi bir dava türünde branşlaşması söz konusu değildir. Bununla beraber daha çok icra davalarında yoğunlaşan avukatlar, "Bornova icra avukatı" olarak belirtilmektedir. Hazırladığımız makalede icra avukatlığının ne olduğunu "Bornova icra avukatı", "Bornova en iyi icra avukatları" ve "Bornova icra avukatı tavsiye" ifadelerinin ne manaya geldiğine ve Bornova icra avukatı ücretlerine yer vereceğiz.

 

Bornova icra avukatı

 

2004 yılında İcra ve İflas Kanunu ile düzenlenen icra iflas hukuku, alacaklı kişi ve kurumların alacaklarına en kısa zamanda kavuşulması kapsamında oluşturulmuştur. İcra ve iflas kanunu kapsamında birçok dava açılabilmekte ve kişilerin - kurumların beklentilerini karşılayacak neticelere ulaşılabilmektedir. İcra ve iflas kanunu kapsamında iflas davaları, iflas ve icra itiraz davaları, iflasın ertelenmesi davaları, ihalenin feshi davaları, ihalenin feshi davaları, ihtiyadi haciz davaları gerçekleştirilir. Bu davaların yanı sıra ilamlı, ilamsız, kambiyo senetlerine dayalı icra takipleri, itiraz ve itirazın iptali davaları, istirdat davaları, istihkak davaları, menfi tespit davaları, tasarrufun iptali davaları da yürütülür.

 

Bornova icra avukatı; danışmanlık hizmetleri, iflas masasına kaydolma, icra ihalelerine katılma, alacağın icra masasına kaydettirilmesi, iflas erteleme işlemlerinin düzenlenmesi, şirketlerin iflas durumlarının değerlendirilmesi, şirket iflas ve borç durumunun belirlenmesi, iflas erteleme işlemlerinin düzenlenmesi, anlaşmaların düzenlenmesi ve benzer birçok alanda hizmet sunar. Bornova icra avukatı, icra davaları ve takiplerinde, borçluya ait tüm menkul, gayrimenkul tespitlerinin yapılmasında ve alacaklı - borçlu - üçüncü kişilerin arasındaki uyuşmazlıkların çözülmesinde rol alarak çözüm sunar.

 

Bornova en iyi icra avukatı - avukat tavsiyesi ne demek?

 

Bornova’da icra avukatlığı alanında avukatlardan destek almayı düşünen kişi ve kurumların en çok merak ettiği ve araştırdığı konulardan biri ise "Bornova en iyi icra avukatı" ifadesi oluyor. Avukatlık kanunu gereğince tüm avukatlar, müvekkillerine en iyi hizmeti vermek ve müvekkillerinin haklarını korumakla yükümlüdür. Bu nedenle "Bornova en iyi icra avukatı" ifadesi,  gerçeği yansıtmıyor. Bornova’da en iyi icra avukatı olarak gösterilen avukatlar, daha önce icra davalarına bakmış, süreci doğru yöneten ve bu çalışmalar sonucunda müvekkillerinin haklarını koruyan avukatlar olarak çevredeki kişiler tarafından tavsiye ediliyor. 

 

Bornova icra avukatı çalışmaları kapsamında tüm dava adımlarının araştırılması, sürecin düzgün şekilde ilerlemesi için en önemli faktörlerden biridir. Dava neticesinde ortaya çıkabilecek tüm sonuçlarla ilgili müvekkillerine bilgi veren icra avukatları, bu sayede müvekkillerinin herhangi bir olumsuz durumla karşı karşıya kalma ihtimalini en aza indirir. İcra davasında tüm belgeleri mahkemeye doğru şekilde verebilmek, elde edilecek sonuçların başarılı olma ihtimalini de artırır. Daha önce icra ve iflas hukuku alanında çalışma yapan ve bu çalışmalar hakkında detaylı bilgiye sahip avukatlar, çalışmaların en kısa zamanda tamamlanmasını ve müvekkillerinin alacaklarını alabilmesini sağlar.

 

Bornova icra avukatları icra müdürlükleri ve mahkemeleri aracılığı ile yerli ve yabancı mahkeme kararlarının icrasını, ilamlı ve ilamsız her türlü icra takibinin başlatmasını, haciz ve satış işlemlerinin yapılmasını, haciz işlemlerinde istihkak, istirdat ve tazminat isteklerinin gerçekleşmesini ve davalarda danışmanlık ve temsil hizmetlerini gerçekleştirir.

 

Bornova icra avukatı ücreti

 

Bornova’da icra avukatı arayan kişi ve kurumların en çok merak ettiği konuların başında Bornova icra avukatı ücreti ifadesi yer alıyor. Avukatlar, yasa gereği avukatlık asgari ücret tarifesinin altında bir ücret belirtemiyor. Bornova icra avukatı ücretini değiştiren birçok unsur bulunuyor. Danışmanlık süresi, işlemlerin takibi, çalışmaların kapsamı, haciz ve satış işlemleri, borçlu ile çözüm görüşmeleri, icra takibinin başlatılması gibi birçok unsur, Bornova icra avukatı ücretini değiştirebiliyor. Siz de Bornova icra avukatı ücreti hakkında bilgilenmek ve aklınızdaki sorulara yanıt bulmak için bizimle iletişime geçebilir, yapacağımız görüşmenin ardından Bornova icra avukatı ücretini öğrenebilirsiniz.

 

Bornova icra avukatı iletişim

 

Bornova’da icra avukatı hizmetinden yararlanmak ve dava süreçlerini yönetmek isteyen kişiler de Bornova icra avukatı iletişim aramalarını gerçekleştiriyor. Bornova avukat olarak Bornova icra avukatlığı konusunda müvekkillerimize hizmet etmeye devam ediyor, süreçlerin doğru biçimde yönetilmesine yardımcı oluyoruz. Siz de Bornova icra avukatı çalışmalarımızdan faydalanmak ve aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için bizi arayabilirsiniz.

 

Bizimle iletişime geçmek için “AVUKATA SOR” ya da “İLETİŞİM” sayfalarını kullanabilir, talebinize uygun yanıt alabilirsiniz. Bizimle WhatsApp üzerinden iletişim kurabilir, aklınıza takılan sorulara yanıt alabilirsiniz. Bornova Avukat olarak, size UZMANLIKLARIMIZ çerçevesinde bilgi vermekten memnuniyet duyacağız.